Як створюється продукт в компанії Blue Barbus на прикладі стійки з півниками

Як починається розробка

Все починається з ідеї. Що ми хочемо створити. Що нам потрібно. Які властивості повинен мати акваріум чи інша продукція. Як зробити його для себе. Імпортні стійки ми бачили по 1600 доларів. Звісно ж, у нас така система не продасться. Ви тільки уявіть, скільки півників потрібно продати, аби її відбити. Ми робили для кількох магазинів акваріуми з перегородками для півників. Але, всі вони були в один ряд. Один на інший не ставились. І максимум, це помпа, котра жене воду з одного боку в інший. Приклад нашої виконаної роботи у Києві ви можете побачити у магазині на Ахматової, 48. Там кілька років стоїть такий на прилавку. Але, ми захотіли більшого.

Наші вимоги до стійки

Перелік, що ми собі придумали:

 • система має бути у висоту декілька ярусів;
 • система має бути зручною;
 • має виглядати гарно;
 • рибка там має гарно виглядати;
 • має освітлюватись;
 • стелаж має бути стійким;
 • має бути можливість підключення до протоки;
 • якщо немає підключення до протоки, то вода має підмінюваться відразу в усіх акваріумах, а не окремо.

Пам’ятаємо як на опті 500 стаканчиків з півниками. І в них підмінюємо воду. Години йшли на цей захід. Звісно ж, плюси в стаканчиках є. Вони супер дешеві. Вони займають мало місця. Але трудовитрати скажені.

Проблеми, котрі необхідно вирішити

Видвижні та ті що крутяться варіанти ми відкидаємо відразу. Так, це мало б вигляд. Так, могли б зекономити місце.  Могли б придумати щось зручне. Та проблема у наступному. Коли ми витягуємо стелаж, вода в ньому починає рухатись. І виплескується. Тому, ск би нам не хотілось зменшити місце — не вийде. Бачив колись на відео, як у Норвегії ікру лосося вирощують. Висувають шухлядку тумбочки, а там ікра в акваріумі. Круто, та не в нашому випадку. Якщо буде завдання зробити розвідник по вирощуванню півників, може і повернемося до цієї ідеї. Але для магазина вона не годиться. Хоча в нашому варіанті у кожному акваріумі можна зробити систему із перегородок. І в кожному акваріумі поміститься не один півник, а припустимо вісім. Тоді вона зможе працювати навіть на розведення півників.

Другий мінус даної системи — вона займає місце. Якщо у вас маленький магазин і штук 20 півників, то варіант стаканчики на акваріумах. Даний стелаж займає місце. А ще більш проблематично — стіну. Він займає площу стіни, де можна поставити стелаж з устаткуванням. Так що проблему ми не вирішимо. У результаті у нас має вийти стіночка із півників.

Далі ми збираємось створити конструкцію висотою 140 см. на підставці. Загальна висота 190 см. Яка має бути основа? Теоретично, півникам досить і 10 см ширини. Але така конструкція зовсім вже нестійка. Тому доведеться займати місце. Робити доведеться мінімум 30 см. завширшки. І то, в першому варіанті. Можливо потім доведеться й збільшувати. Подивимось на стійкість.

Плюси, якщо поставити такий стелаж

Посеред переваг можна виділити наступне:

 • півники виглядають більш солідно, їх можна розглянути та побачити усю їхню красу;
 • не потрібно у кожному акваріумі підмінювати воду — підмінюється в одному і на усі акваріуми;
 • стелаж виглядає більш солідно — вже показує що ви більш серйозно підійшли до торгівлі.

Що ми обрали в якості основного варіанту

Промышленные стойки 10Вибір у нас наступний. Промислова стійка 5-тірка (у себе ми її так називаємо). Як на фотографії. Акваріум ставимо на акваріум. Скло на скло. Без нічого додаткового. Чому ми вирішили не робити стелаж із ДСП чи з інших матеріалів. Тоді кожен ряд можна було б спокійно знімати. Ну, у нашому ваипадку і так конструкція розбірна. Вона не суцільна. А якщо ми поставимо стелаж, ми втратимо висоту. Пояснюю. Оскільки у наших п’ятірках скошені передні стінки, то навіть за висоти у 13,5 см. ми можемо працювати з більшими акваріумами. У нашому випадку ми плануємо залишати 8 см.  А 8 см, якщо зверху кришка, то в нас не вийде поставити. Грубо кажучи, дана конструкція збільшує кількість рядів у висоту. На поличках 6, у нас 7 рядів у высоту. Ну, додатково нам доведеться розробляти конструкцію полок. Що вплине на вартість кінцевого резутьтату.

У нас тут і протока перевірена і окремого фільтра ставили на весь стелаж. Так що знання є. Мінус — займає 15 см від стіни. Грубо кажучи, стелаж від стінки необхідно відсунути на 15 см. Так що будемо розробляти варіант на ній.

Розробка макета стелажу для півників

З чого почнемо. Перше, що хочеться перевірити, це зручність конструкції. Півникам необхідно мінімум місця. Але місце необхідно руці задля чистки та зручності вилову рибок. Наші припущення ми вирішили перевірити на картоні. Сперж ніж виготовити акваріум, ми намагаємось змоделювати зручність на картонному варіанті. Скло вже якщо склеїмо, не переробимо. А саме зручність оцінити на картоні можна. Чи влізе рука? Чи дістане до кінця? Чи вистачить висоти? Ну, зробили. З першого разу визначились із розмірами.

Отож, глибина 30, загальна висота 20 см., завширшки 11 см. Якщо ми візьмемо ширину стійки в 60 см, то отримаємо ряд під 5 півників. Бокова стінка обрізається. Верх 8*8 см. Низ 8*12 см. Якщо під кутом 45 градусів, у нас є куток підрізати. То під нижній варіант мы склеїмо. Щоб не вручну завжди відміряти. А так приставили скляний куток у точці, и відразу ведемо склорізом.

Висота 1,4 метра (вона у нас стандартна для таких конструкцій). Отримаємо 7 рядів за висотою. За шириною рахуємо.  Зовнішня сторона аквариуму в нас 600 мм., скло 6 мм. Внутрішня частина =600-12=588 мм. Тепер, на 5 секцій 4 перегородки, вони у нас зі скла 4 мм. 588-4*4 = 572мм. Це внутрішній простір. Тепер ділимо його на 5, отримуємо 114,4 мм. Під цей розмір також робимо заготівлю. Адже кожен раз вимірювати трохи не правильно. А якщо вони не співпадатимуть, то одразу будуть кидатись в очі.

У нас вийде стелаж 5*7= 35 акваріумів під півників.

Конструкція фільтрації та протоки

Півники та рибка, яка не потребує фільтрації. Але, на попередніх варіантах система розроблена. Мінус нашої системи — там маленькі отвори для зливу води. Якщо буде працювати постійно, то можливі «переливи». Більший діаметр не поставимо. І вода у нас буде іти по довжині акваріуму. З однієї сторони буде набиратися, з іншої спливати. З поперднього досвіду ми визначили, що вийде драбинка. В першому акваріумі рівень вище, а в наступних нижче. Тому, систему ми робимо не на постійно працюючому фільтрі. А буде запускатись: фільтр — акваріум, який стоїть знизу під усією системою. В нього зливається вода. І вже з нього подається на 7 акваріумів. У цей акваріум, при необхідності, ми і підлючимо протоку.

Шланги, як завжди — злив води з акваріуму. Перехідники. Не забуваємо ставити перший трійник у верхньому акваріумі, что бы было завоздушивание. А т о может сработать принцип «сифона». Когда весь аквариум сольется. Ну, и где выход воды ставим краники. Ведь давление внизу больше чем вверху. Потому, на 4 аквариума мы все настроили правильно. Все работает. На 7 так же должно.

А фильтрация у нас простая. В одном углу вода вливается в аквариуме. В другом углу отверстие с переливом. И каждый аквариум имеет щель у дна. Т.е. вода по низу постепенно перетекает из одного акваруима к следующему.

Освещение аквариумного стеллажа

Точечные светильники будут слишком мощны. Даже наша самая слабая модель светильника будет слишком яркая. Потому, мы решили ставить наши линейные планки. Их в продаже нет. Хотя, 1.5 года назад их разработали. Но, сюда мы будем ставить их. Цеплять к дно верхнего аквариума. Есть 3 варианта — на присоски для обогревателей. На двухсторонний скотч. И на направляющие. Какой вариант выбрать решим уже по факту.

Результаты работы

Мы скоро их сделаем.

Ну и почему мы не хотим браться за новые разработки?

К нам часто обращаются, сделайте вот такой аквариум, но только что бы был совсем не такой. И нам приходится думать, как, что ку да прятать. Какие материалы использовать. Где покупать? Как соединять. И сейчас, или есть чертеж, и мы все делаем по нему. Или мы вообще не беремся за заказ, если не видим перспективы масштабирования. Какой смысл тратить десятки часов на разработку, что бы потом сдать заказ на сотню долларов? И, мы можем быть и не довольны своим продуктом. Видим, что можно было бы сделать и по другому.

Потому, большинству заказов мы отказываем. А сделайте на 100 литров тумбу под овальный аквариум. Еще добавьте в крышку ювель освещение. А сделайте на задней стенке фитофильтр. Такие заказы мы сразу не берем. А особенно проект, а сделайте зеленую стенку на 2 метра высотой, при том что места в комнате 10 м2. Как? Там тестирование такого продукта у нас несколько лет будет проходить. Как растет, какие растения, где вытягиваются, где фильтр и когда забивается… Все эти вопросы обязательно возникнут.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.